Sztuka i studiowanieNa bieżąco

Wszystko co warto wiedzieć, co warto zobaczyć, gdzie warto być
https://edukacja-artystyczna.pl/wp-content/uploads/2020/05/na-biezaco2.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

WystawyMichał Batory – Plakaty i okładki

24 maja, 2017by admin
b02
b01
b03
b04
b05
batory

Galeria SH

W dniu 24 maja o godz. 12.00 na Wydziale Nauk Społecznych (dawnym Wydziale Humanistycznym) nastąpiła inauguracja działalności Galerii Szczecina Humanistycznego.

Na nasze zaproszenie (po raz pierwszy w Zachodniopomorskim) specjalnym gościem inauguracji był jeden z czołowych światowych plakacistów – mieszkający w Paryżu Michał Batory (przyleciał z Francji specjalnie na nasze wydarzenie!).

Oprócz 40 swoich plakatów artysta zaprezentował serię słynnych okładek do książek opublikowanych nakładem wydawnictwa Drzewo Babel.

Wśród naszych gości pojawili się również: Pani Justyna Szypura-Swierczewski polska malarka z Düsseldorfu oraz Panie Barbara Stępień i Magda Malejczyk z wydawnictwa Drzewo Babel. Profesor Jan Wiktor Sienkiewicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – wybitny historyk sztuki wygłosił niezwykle fascynujący, choć krótki wykład na temat polskiej sztuki na emigracji. Kuratorem wystawy był Mikołaj Materne.

Na profilu WH na Youtube można zobaczyć relację wideo z otwarcia Galerii, a na stronie TVP3 Szczecin, krótką migawkę z naszej imprezy.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

© Uniwersytet Szczeciński, teksty i zdjęcia © podpisanych autorów