Sztuka i studiowanieNa bieżąco

Wszystko co warto wiedzieć, co warto zobaczyć, gdzie warto być
https://edukacja-artystyczna.pl/wp-content/uploads/2020/05/na-biezaco2.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Informacje bieżąceWystawyOdwracać kota ogonem

5 kwietnia, 2023by admin

Kocia wystawa zachwycała całą Polskę.

Koty na wystawie

 

Konferencji od Korczaka do Kulmowej – dziecko i “język wczesnej edukacji” opisanej w poprzednim poście, towarzysza wystawa w Galerii SH związana z językiem plastycznym dzieci i młodzieży

Dzieci i młodzież z Niepublicznej Szkoły Plastycznej Ars Atelier w Szczecinie oraz dzieci ze szkoły podstawowej z Gryfina wymalowały poezję Joanny Kulmowej na różne sposoby.

“Poeci, malarze, kompozytorzy stykają się z czułą materią świata budując z niej uporządkowane, harmonijne układy. Redukują często wielość, rozproszenie do prostej formuły. Jest to kod, który stanowi zapis złożonych myśli i przeżyć. Słuchając muzyki, czytając wiersze stajemy się odbiorcami, którzy odkodowują tę prostą formułę, rozwijamy ją przez pryzmat swoich doświadczeń i doznajemy mistycznego przeżycia, komunikacji z nadrzędną prawdą. Trzeba niezwykłego talentu aby te złożoności sformułować w postaci plam, dźwięków czy słów. Poeta czy malarz ma myśli wolne, nieskrępowane, buja w obłokach, marzy. Prezentowane na wystawie prace dzieci w różnym wieku stanowią wizualną relację z tych warsztatów”.

Kocia wystawa zachwycała całą Polskę!

Więcej info na stronie Galerii SH.

Wystawa potrwa do 10 kwietnia

 

 

 

 

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

© Uniwersytet Szczeciński, teksty i zdjęcia © podpisanych autorów