EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Jeden z najfajniejszych i innowacyjnych kierunków studiów w Szczecinie. Dla artystycznych dusz interesujących się wieloma  obszarami sztuki!

© Uniwersytet Szczeciński
Edukacja Artystyczna

Aktualności

Teoria Chaosu. O kondycji człowieka współczesnego

W Galerii już wisi nowa wystawa. Jest ona pokłosiem konferencji która odbyła się w marcu tego roku.

Wystawa stanowi graficzną interpretację postrzegania chaosu jako procesu kulturotwórczego, kształtującego współczesnego człowieka. Prezentowane są na niej prace artystów z Polski, Czech, Słowacji i Japonii. Są one wizualnym głosem w dyskusji poświęconej kondycji człowieka stającego wobec sytuacji granicznych współczesnego świata i prawdy o sobie samym. Oprócz własnych indywidualnych demonów, współczesny człowiek zderzył się w ostatnich latach w wymiarze globalnym z pandemią covid-19, a także w przestrzeni europejskiej z wojną w Ukrainie, niosącą ze sobą śmierć, zniszczenie, a w konsekwencji prowadzącą do destrukcji społecznej i gospodarczej w wymiarze światowym.

Uczestnicy:
Lex Drewiński, Andreas Guskos, Arkadiusz Marcinkowski, Ireneusz Kuriata, Zdzisław Wiatr, Yasuyuki Saegusa, Zbigniew Szot, Agnieszka Dajczak, Weronika Zieziulewicz, Tomas Koudela, Milan Cieslar, Tereza Capandowa, Paulina Kowalczyk, Joanna Stefańska, Andrzej Banachowicz, Katarzyna Słuchocka, Mikołaj Materne, Dominika Zawojska-Kuriata, Agnieszka Jankiewicz, Grażyna Pasterska-Napadło, Karolina Kaleta, Koji Asakawa

Kuratorzy: dr Agnieszka Pawłowska, dr hab. Mariusz Szajda, prof. AS, prof. dr hab. Arkadiusz Marcinkowski
Kurator galerii: dr Mikołaj Materne

Wernisaż odbędzie się w najbliższy poniedziałek 5 czerwca o godz. 16