EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Jeden z najfajniejszych i innowacyjnych kierunków studiów w Szczecinie. Dla artystycznych dusz interesujących się wieloma  obszarami sztuki!

© Uniwersytet Szczeciński
Edukacja Artystyczna

Aktualności

Teoria chaosu – konferencja

Sztuka przez różne kraje i kultury… 9 marca w czwartek odbył się w Akademii Sztuki w Szczecinie wernisaż wystawy CHAOS THEORY/TEORIA CHAOSU. Kuratorami wystawy byli dr hab Arek Marcinkowski, prof. AS. dr hab, Mariusz Szajda, prof. AS oraz dr Agnieszka Pawłowska. Na wystawie pokazano prace artystów, wykładowców akademickich z Polski, Czech, Słowacji i Japonii, które różniły się mocno zarówno stylistyką jak i kulturą artystyczna w której powstawały.

Wernisaż był częścią konferencji naukowej CZŁOWIEK W PRZESTRZENI SZTUKI. TEORIA CHAOSU, która dotyczyła tytułowego chaosu w sztuce jak i w edukacji przez różne formy sztuki. Konferencję otworzył Dziekan Wydziału Grafiki dr hab. Ireneusz Kuriata, prof AS.

Nasi studenci Edukacji Artystycznej (1 i 2 rok) uczestniczyli w obu wydarzeniach, które zgromadziły bardzo wielu obserwatorów i słuchaczy – tak wielu że aż miejsc siedzących zabrakło!

Cieszymy się na tak wartościowe inicjatywy, które jednoczą studentów Uniwersytetu Szczecińskiego i Akademii Sztuki