Sztuka i studiowanieNa bieżąco

Wszystko co warto wiedzieć, co warto zobaczyć, gdzie warto być
https://edukacja-artystyczna.pl/wp-content/uploads/2020/05/na-biezaco2.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

WystawyPoza granicami

10 lutego, 2022by admin

Wystawa stanowi wielogłos ukazujący subiektywne spojrzenie na temat tego, co wartościowe, ważne i piękne.

Co to jest piękno?

 

Zapraszamy na nową wystawę do Galerii SH. Oficjalne otwarcie odbędzie się w marcu a tymczasem już zachęcamy już do oglądania i zapoznania się z definicją dr Agnieszki Pawłowskiej, tego co widzimy w galerii.

Wystawa „Poza granicami” jest ekspozycją wieloautorską, obejmującą prace artystów z Polski, Czech i Niemiec. Stanowi wielogłos ukazujący subiektywne spojrzenie na temat tego, co wartościowe, ważne i piękne.

Wielowarstwowość otaczającej człowieka rzeczywistości jest ogromnym wyzwaniem. Niezliczona ilość bodźców, informacji, twierdzeń i wzorców splata się w skomplikowaną sieć, znajdującą swoje odbicie także w kulturze i sztuce. Odwieczne idee piękna, proporcji czy harmonii w znacznej mierze ustąpiły miejsca konceptowi konfrontacji. Potrzeba komunikatu, odnalezienia swojego miejsca i akceptacji przekłada się na język sztuki. Chęć wstrząśnięcia widzem, wzbudzenia kontrowersji czy partycypacji w politycznej i społecznej debacie, przy niewątpliwej istotności takich działań, odsuwa często na bok osobistą refleksję nad tym, co ponadczasowe.

Przedstawione prace dotykają tej delikatnej i niejednoznacznej sfery doznań emocjonalnych i duchowych, które poprzez sztukę mogą wyrazić się pełniej, niż przy użyciu jakichkolwiek słów. Poszukiwanie piękna i znaczenia poza granicami fizycznej codzienności znalazło w nich swoje odzwierciedlenie w sposób tak różnorodny, jak odmienne jest postrzeganie świata przez każdego z twórców oraz bodźce, które nimi kierują.

Kuratorzy wystawy: dr hab. Mariusz Szajda, prof. AS i dr Agnieszka Pawłowska

Zapraszamy do oglądania!

Galeria SH | ul. Krakowska 71-79, Szczecin

 

 

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

© Uniwersytet Szczeciński, teksty i zdjęcia © podpisanych autorów