EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Jeden z najfajniejszych i innowacyjnych kierunków studiów w Szczecinie. Dla artystycznych dusz interesujących się wieloma  obszarami sztuki!

© Uniwersytet Szczeciński
Edukacja Artystyczna

Aktualności

Pierwszy plener za nami

Za nami wspaniały niedzielny dzień. Pierwszy plener Edukacji Artystycznej oraz Koła Naukowego Art Peak odbył się 9 sierpnia w Gryfinie i przygranicznym Mescherin.

Mescherin to  malownicza miejscowość położona w Parku Narodowym Doliny Dolnej Odry w landzie Brandenburg. Zachwycające widoki, wzgórza, rozlewiska Odry, mokradła i bogata flora stanowią inspirację dla artystycznych poszukiwań. Zadanie plenerowe polegało na stworzeniu obrazu malarskiego „Akcent tonący w zieleniach”. Wkrótce zaprezentujemy prace autorstwa naszych obecnych i przyszłych studentek. Na pożegnanie złapał nas ulewny, ale ciepły i orzeźwiający deszcz.

Dalszą część dnia spędziliśmy w Gryfinie, gdzie dzięki pomysłowi i organizacji naszej fantastycznej studentki Karoliny Sołtys oraz uprzejmości Pana Krzysztofa Rudnickiego wicedyrektora Gryfińskiego Domu Kultury, mogliśmy odwiedzić zabytkowy Pałacyk pod Lwami.

Niektóre miejsca na świecie mają w sobie nieokreślony czar, niezwykły klimat, genius locci. Taki właśnie jest Pałacyk od Lwami. Jest tu co rysować a przytulny park, w którym jest usytuowany budynek to doskonały cel plenerów. Mamy nadzieję, że tu niebawem powrócimy bo czujemy, że rysunkowo nie wyczerpaliśmy potencjału miejsca. Przed nami kolejne plenery i atrakcje, które z pasją będziemy organizować dla naszych studentów.

Zdjęcia: Agnieszka Materne