EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Jeden z najfajniejszych i innowacyjnych kierunków studiów w Szczecinie. Dla artystycznych dusz interesujących się wieloma  obszarami sztuki!

© Uniwersytet Szczeciński
Edukacja Artystyczna

Aktualności

Między kreską a plamą

Tym razem przedstawiamy Państwu wystawę, która swoim charakterem nawiązuje bardziej do stylistyki graficznej choć pozostawia refleksję dotyczącą pojęcia kreski i plamy. Kreska i plama to podstawowe środki wyrazu plastycznego wynikające z ingerencji narzędzia. Choć pędzel kojarzony jest z malarstwem a kredka z rysunkiem to można jednak rysować pędzlem i malować kredką. Czym są zatem te dwa pojęcia, czy istnieje moment, w którym kreska przerodzić może się w plamę? Czy wszystkie prezentowane prace poprzez swobodny pląs linii spełniają znamiona grafiki, czy może niektóre są dla Państwa strukturą złożoną z harmonijnych plam malarskich?

Z tymi pytaniami pragniemy zostawić odbiorcę, który ma okazję obejrzeć prace młodych twórców z trzech ośrodków dydaktycznych: Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego (Anita Szajkowska, Hania Janiak, Agnieszka Sokulska, Oliwia Gola, Sandra Al Obaidi, Karolina Zawadzka, Wiktoria Wiertelak, Justyna Radomiak, śp. Paweł Szukalski, Małgorzata Pętlak, Oliwia Jóźwiak, Iwona Małas, Dawid Depa, Patrycja Nowicka, Valeriia Chafonova), Akademii Sztuki w Szczecinie (Adam Lepieszkiewicz, Anastasia Mankevic) oraz Niepublicznej Szkoły plastycznej Ars Atelier w Szczecinie (Magdalena Rozkosz, Agata Brzyncka, Wiktorii Wiazowska i Natalia Szyszko).

Zapraszamy do oglądania!

Galeria SH | ul. Krakowska 71-79, Szczecin

Teraz z racji większych obostrzeń galeria będąca w uniwersyteckim budynku jest mało dostępna, ale w nowym roku będzie można odwiedzić ją w piątki (godz. 13-18) oraz soboty i niedziele (godz. 11-16).