EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Jeden z najfajniejszych i innowacyjnych kierunków studiów w Szczecinie. Dla artystycznych dusz interesujących się wieloma  obszarami sztuki!

© Uniwersytet Szczeciński
Edukacja Artystyczna

Aktualności

Matematyka w obiektywie

Z okazji inauguracji roku akademickiego 2023/2024 zapraszamy na wystawę go Galerii SH będącą rezultatem międzywydziałowej współpracy. Sztukę i matematykę, wbrew pozorom łączy bardzo wiele. Sztuka to jeden wielki dział matematyki. Na wystawie pokazane będą obrazy fotograficzne, które plastyczną formą wizualizują matematyczne treści.

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, prof. APS. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs MATHEMATICS IN FOCUS szczególnie aktywnie współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim,  Województwem Mazowieckim oraz Województwem Kujawsko-Pomorskim.

Wystawa eksponowana w Galerii SH działającej na Wydziale Nauk Społecznych prezentowana była w kwietniu i maju 2023 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Stanowi ona wybór interesujących fotografii z poprzednich edycji konkursu.