EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Jeden z najfajniejszych i innowacyjnych kierunków studiów w Szczecinie. Dla artystycznych dusz interesujących się wieloma  obszarami sztuki!

© Uniwersytet Szczeciński
Edukacja Artystyczna

Koło Naukowe

Dołącz do Koła

Edukacji Artystycznej

Z Edukacją Artystyczną związane były do tej pory dwa koła. Działające w latach 2018-2023 Koło Edukacji Plastycznej ArtPeak skupiające studentów pedagogiki i edukacji artystycznej oraz działające obecnie Koło Edukacji Artystycznej Artisan.

 

Czym zajmują się Koła?

Koła związane z Edukacją Artystyczną od zawsze:

  • organizują różne akcje artystycznych;
  • organizują warsztaty dydaktyczne i kompetencyjne rozwijając siebie i innych;
  • współorganizują wystawy na Wydziale Nauk Społecznych;
  • jeżdżą na wycieczki i plenery artystyczne;
  • uczestniczą w debatach i sympozjach naukowych dyskutując o roli i wadze wychowania przez sztukę we współczesności.
 

Artisan

Artisan to Koło Naukowe Edukacji Artystycznej utworzone w roku akademickim 2023/2024 na Uniwersytecie Szczecińskim. Koło przejęło schedę po ArtPeaku nastawiając się na praktykę artystyczną i pedagogiczną w obszarze wychowania przez sztukę. Przewodniczącą jest Julia Kociuba.

ArtPeak

ArtPeak to historyczne Koło Naukowe Edukacji Plastycznej działające w latach 2018-2023. Interesowało się różnymi działaniami plastycznymi i przekładaniem ich praktykę pedagogiczną. Zrzeszone członkinie lubiły być zarażane kreatywnością, ale także same chętnie zachęcały innych do prawdziwej twórczości plastycznej. Przewodniczącymi były – na początku Angelika Florczak a następnie Karolina Sołtys. Było to jedno z najprężniej działających kół w Instytucie Pedagogiki.

Można się także angażowania w inne Koła działające na Wydziale, czemu nie!

Uniwersytet Szczeciński

#MożeszWięcej